SPOLEM

farnosti s jednou farou BOHDALICE, KUČEROV a ROSTĚNICE

Pořady Radia Proglas k prezidentským volbám

Poslechněte si.

Ke stažení ZDE.

.

Za kostelem

22.01.2023 – 20:15h

26.01.2023 – 17:10h

Rozhovor s historikem Petrem Blažkem o komunistické minulosti obou kandidátů a co si s ní počít. Andrej Babiš agent StB. Petr Pavel vojenský rozvědčík. Oba členové předlistopadové KSČ. Jiná volba není, přesto jeden z nich bude českým prezidentem. Jak se rozhodnout, je-li komunistická minulost jen těžko přijatelná? Přičemž i nevolit je volba. Host pořadu Petr Blažek patří k dlouhodobým ostrým kritikům Petra Pavla za jeho dávné komunistické angažmá. Přesto po prvním kole voleb napsal, že to bude poprvé, co bude volit bývalého komunistu a bude to Petr Pavel. Co ho k tomu vede? A proč ne Andrej Babiš? Ptá se Jan Hanák.

https://slovo.proglas.cz/nase-porady/za-kostelem/

https://open.spotify.com/show/5CmdwUbK0dTqYN5jYHmJvi

.

RadioReport  

Zatáhne nás do války?

24.01.2023 – 20:15h

26.01.2022 – 22:00h

Rozhovor s biskupem Tomášem Holubem o kontroverzích prezidentské volby. Sokrates kdysi řekl, že obchodníci a vojáci nemají být politiky. Co ale dělat, když jiná volba není? Obchodník, nebo voják? A co dělat v situaci, kdy jsou mnozí voliči strašeni, že voják „nás zatáhne do války“. Andrej Babiš jen hodiny po prvním kole voleb nechal vylepit billboardy, že je diplomat, ne voják. Petr Pavel kontroval, že války začínají politici, ne vojáci a že on po zkušenosti z válečných konfliktů by byl ten poslední, kdo by se do války hrnul. Co na to Tomáš Holub, plzeňský biskup, sám voják a zakladatel Duchovní služby v Armádě ČR? Může být plukovník dobrým biskupem? Může být generál dobrým prezidentem? Ptá se Jan Hanák.

https://slovo.proglas.cz/nase-porady/radioreport/

https://open.spotify.com/show/6Nq41rc1eOs8O9up75QauM

.

Na stole je téma

Nastoleny volby. Prezidentské.

25.01.2023 – 9:00h

26.01.2023 – 0:05h

Za pár dní bude zvolen nový prezident České republiky a bude to buď Petr Pavel, nebo Andrej Babiš. Koho volit? Jak se v tom všem vyznat? Ptáme se čtyř katolíků z různých poloh církevního spektra: vysokoškolského pedagoga Jana Motala, kardinála Dominika Duky, jáhna a kadeřníka Jana Špilara, hraběte Děpolda Czernina. Co si počít s nesoulady obou kandidátů s morálním učením církve? Co si počít s ateismem jednoho a jarmarečním žonglováním  s Jezulátkem druhého? A co si vůbec počít s demokratickými volbami, když hledat a nalézt dokonalého kandidáta je – zdá se – čirá utopie? Připravil Jan Hanák a Pavel Smolek.

https://slovo.proglas.cz/nase-porady/na-stole-je-tema/

https://open.spotify.com/show/2jbJozQrbR5jWBBqqxAvSC